Baumann GS60/14/72 TR20 Triplex
8.726 h
Estado
Remanufactured
Ubicación
Mogilany, małopolskie
País
Polonia
Grado general
1
Mascus ID
3E09AC32
PRECIO
Seleccione una moneda
Precio
DETALLES
Tipo
Diesel
Referencia
BD-2212
Capacidad máxima de carga
6.000 kg
Distancia al centro de gravedad
700 mm
Altura de elevación
7.200 mm
Elevador libre
2.350 mm
Altura mínima en conducción
3.350 mm
Mástil de elevación
Triplex / elevación libre
Coche de la apiladora
Diseminador por horquilla
Extensión de la apiladora
1.400 mm
Cabina
Cabina cerrada
Fabricante del motor
PERKINS
Marca de neumáticos
10.00 R20; 10.00 R20
Peso de transporte
11.700 kg
Dimensiones de transporte (LaxAnxAl)
5100 x 2150 x 3350 mm
Certificados
CE
Accesorios
Beacon light Radio CD/USB/AUX Rear view mirror Side shift Wipers Working platform 5000 x 1400 mm
Más información
Blachdeker offers a used Baumann GS60/14/72 TR20 side loading forklift with a triplex mast for sale. Producer: Baumann Model: GS60/14/72 TR20 Extension number: BD-2212 Engine: Diesel Load capacity (kg): 6000 Year of production: 2015 Number of engine hours: 8726 Lifting height (mm): 7200 Construction height (mm): 3350 Construction width (mm): 2150 Structure length (mm): 5100 Mast type: Triplex Free fork stroke (mm): 2350 Forks (mm): 1400 Side shift: YES Carriage class: FEM IV Forward extension (mm): YES Type of construction: Full cab Center of gravity (mm): 700 Tires: 10.00 R20 ; 10.00 R20 Weight (kg): 11700 Work table 5000 x 1400 mm Side shift Radio CD/USB/AUX Front wipers Rearview mirror About the seller, i.e. Blachdeker: - On the market since 1998, - Sale of used Linde and Manitou forklifts, - Sales of new EP Equipment and Heli strollers, - Wide rental offer, - Extensive service network in Poland. Find out more on our website. We offer efficient transport within Europe: - transport on trailers, - transport on trailers, - transport on low chassis. Additionally, we provide UDT tests. Are you looking for another device? At our headquarters, we have over 700 warehouse equipment and forklifts in stock. Contact our specialists to choose the perfect solution!