Hyster H16.00XD-12
Precio a consultar
Grupo de productos
Carretillas diesel
Marca / modelo
Hyster H16.00XD-12
Año de fabricación
2020
Horas de uso
906 h
País
Dinamarca
Mascus ID
B2444E6C
Altura de elevación
3.984 mm
Mástil de elevación
Dúplex
Distancia al centro de gravedad
1.200 mm
Coche de la apiladora
Desplazamiento lateral integral
Extensión de la apiladora
2.440 mm
Altura mínima en conducción
3.680 mm
Cabina
Cabina cerrada
Motor
Cummins QSB 6.7L 4/Stage diesel motor
Más información
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5500 Maskinbredde (mm): 2540 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Stof sæde|Radio med højttalere|Armlæn venstre|12V udtag|Nødstop|Aircondition|Visker/vasker frontrude|Bakkamera|Visker/vasker bagrude 24V|Luftaffjedret sæde|Panoramaspejl Lys: Bluespot for|Ekstra arbejdslys for|Arbejdslys|700|Belysning til offentlig vej|LED lys|Bluespot bag Udstyr: Hyster Tracker|Tvillinghjul|Stænklapper bag|Centralsmøring Mastudstyr: TW konsoller