Linde H80T/900-03 2156hours+Perkins+sideshift+4xhydrauli
Grupo de productos
Carretillas LPG
Marca / modelo
2.156 h
Ubicación
IJsselmuiden, Overijssel
País
Países Bajos
Grado general
1
Mascus ID
41E22635
PRECIO
Seleccione una moneda
Precio
DETALLES
Número de ruedas
4
Capacidad máxima de carga
8.000 kg
Altura de elevación
5.300 mm
Altura mínima en conducción
3.900 mm
Mástil de elevación
Dúplex
Coche de la apiladora
Desplazador lateral
Cabina
Cabina cerrada
Tipo de neumáticos
Neumáticos sólidos
Transmisión
hydrostaat
Fabricante del motor
Perkins
Peso de transporte
13.810 kg
Accesorios
3º válvula
4º válvula
Ventanal de techo
Calefactor
Más información
Make: Linde Type: H80T/900-03 Year of manufacture: 2004 Hours: 2,156 hours Fuel: LPG Lifting capacity: 8,000 kg at 900 mm Lifting height: 530 cm Clearance height: 390 cm Own weight: 13,810 kg power steering hydrostatic solid rubber tires duplex mast see-through mast sideshift 4th hydraulic valve cabin lighting heater 6-cylinder Perkins engine This is a nice and well-functioning forklift. The price is without a gas cylinder. For more information, please call or email. Trade-in and transport are possible.