Pitts LB55-22GT
Año de fabricación
2026
Ubicación
Lakeland, Florida
País
Estados Unidos
Mascus ID
1085A204
PRECIO
Seleccione una moneda
Precio
No incluye IVA deducible
DETALLES
Referencia
TPITLB55GTLAK
Más información
Description: 2026 Pitts LB55-22GT w/ Pony Motor -Lowboy GT 55 Ton Detach 22" Deck Height w/ Pony Motor -53' Length x 8' 6" Wide -26' Deck Length -22" Loaded Deck Height -Hydraulic Detachable Neck -King Pin 50" (5 Position) -102" Swing Clearance -(3) 25,000 LB Axles (Rear Lift) -Boom Trough Cover -Removable Wheel Covered Smooth Steel -Amber Strobes in Bumper and Battery Back-up -11.7 HP Honda Pony Motor W/ Auto Choke and Throttle THE NATIONWIDE HAUL EDGE - We Finance All Equipment! Even If You Didn't Buy From Us! - Free Trucking Insurance Quote & Policy Review For All Customers - Dot For Life - All Equipment We Sell Gets A Free Dot Inspection For Lifetime - Extended Warranty Options On All Equipment - Gap Insurance & Roadside Assistance Is Available - We Accept All Trade Proposals And Pay Top Dollar! - Free Tcs Fuel Card (Save An Average Of 42 Cents Per Gallon) Length: 636.000000000000 Width: 102.0000000000000 Quantity: 10 Suspension: Air Ride Wheels: All Steel Axle: Tri Composition: Steel